Pleśń

Usuwanie wilgoci pleśni i grzyba z mieszkania.

Przyczyny pojawienia się pleśni w mieszkaniu?

Jak odróżnić pleśń od grzyba ?
Pleśń występuje punktowo w postaci czarnych kropek i przebarwień, w okolicach okien, narożnikach oraz za meblami, a z czasem uwidacznia się na większym obszarze sufity i ściany.
Grzyb czyni znaczne większe szkody wnika w strukturę materiały zajmując większy obszar a jego pozbycie się znacznie trudniejsze ponieważ może wymagać ingerencji w strukturę budynku.

Czy pleśń szkodliwa dla organizmu?
Zagrożenie występuje w postaci zakażenia układu oddechowego wywołane wdychaniem drobnych cząsteczek pleśni. Mogą to pojawić się duszność czy trudności w oddychaniu. Często towarzyszy temu nieżyt nosa, kichanie oraz katar powodujący zatkanie nosa.
Nieprzyjemny zapach stęchlizny to tylko jeden z objawów. Dłuższe przebywanie w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgoci może z czasem doprowadzić do niedrożności nosa, zapalenia stawów. Zakażenia układu oddechowego wywołane wdychaniem drobnych cząsteczek pleśni może powodować w dłuższym terminie do podrażnienia gardła, kaszlu i duszności.

Jak pozbyć się pleśni ?
Metody nieinwazyjne.
Zalety to brak ingerencji w konstrukcję budynku, a także mniejsze nakłady finansowe.
Rozwiązanie to może być jednak nieskuteczne w przypadku głębokiego zawilgocenia ściany zaatakowanego przez grzyb oraz pleśń.
Wówczas należy sięgnąć po środki umożliwiające całkowitą likwidacje przyczyn znajdujących się w murze, na przykład skucie tynku. W dalszej kolejności warto zastosować środki przeciw pleśni i grzybom.

Diagnostyka i rozpoznanie przyczyn.
Zanim przystąpimy do osuszania należy przeprowadzić sprawdzenie mieszkania i ustalenie przyczyn rozpocząć od rozpoznania i wyeliminowania przyczyn, a dopiero w następnym kroku przeprowadzić konieczne naprawy.

Pleśń wykrywanie i lokalizacja.
Wykrywanie wilgoci pleśni w mieszkaniu.
Badania kamerą termowizyjna oraz wilgotnościomierzem.
Diagnostyka domu i sprawdzenie bilansu cieplnego.
Lokalizacja wilgoci i grzybów.
Likwidacja i usuwanie pleśni, glonów i grzybów.

Pleśń, grzyb oraz wilgoć. Pomoc w wykryciu i lokalizacji.
Cennik, tel. 504-746-203.

http://pomiary-termowizja.pl/cennik-kontakt

Wrocław. Oleśnica, Trzebnica, Czernica, Mirków, Kiełczów, Chrząstawa, Nadolice, Siechnice, Bielany Wrocławskie, Jelcz Laskowice, Oława, Długołęka, Dobroszyce, Kamieniec Wrocławski, Łozina, Borowa Oleśnicka, Byków, Szczodre, Domaszczyn, Kamień Wilczyce, Kiełczówek, Dobrzykowice, Krzyków, Radwanice, Święta Katarzyna, Żerniki, Smardzów, Iwiny, Wysoka, Szewce, Pęgów, Wiśnia Mała, Krzyżanowice, Pasikurowice, Ramiszów. Lokalizacja , wykrywanie pleśni, grzyba i wilgoci, likwidacja wykwitów.

http://omegaplus.home.pl/usuwanie-wilgoci-wroclaw/