Nieszczelność dachu

Sprawdzenie szczelności dachu i ścian, lokalizacja przecieku.

Nieszczelność dachu.

Badanie termowizyjne warto wykonać przed przystąpieniem do termomodernizacji domu. Pozwoli nam określić i wskazać miejsca ucieczki ciepła, a mając ich dokładną lokalizacje możemy lepiej zaplanować sposób ocieplenia poddasza czy strychu. Rezultatem badań są termogramy na których można zlokalizować nie tylko braki w izolacji dachu, ale także występowanie mostków termicznych. Tzw. zimne miejsca przez które dostaje się podczas opadów atmosferycznych wilgoć, śnieg, lód, powoduje szkody w poddaszu oraz degradacje termiczną domu.

Silne i intensywne opady deszczu mogą przyczynić się do ujawnienia wad w konstrukcji budynku objawiających miejscowymi przeciekami a nawet podtopieniami. Na podstawie oględzin lokalnych nie zawsze możemy jednoznacznie wskazać miejsce nieszczelności, dla tego z pomocą przychodzą nam urządzenia takie jak:

  • kamera termowizyjna,
  • wilgotnościomierz,
  • kamera inspekcyjna,

Nawet niewielkie nieszczelności mogą po dłuższym czasie spowodować powstanie ognisk wilgoci i pleśni, dlatego nie warto lekceważyć zaobserwowanych nieprawidłowości i dokonać diagnostyki budynku.

Sprawdzenie szczelności dachu, jak cena ?

Wrocław, Tel. 504-746-203.

http://omegaplus.home.pl/pomiar-wilgotnosci-wroclaw/